14.4.2012 | David Schlegel

NÁZOR EXPERTA: Věřím, že se bude historie opakovat, říká Přerost

„Bylo to utkání proti favoritovi celého šampionátu. Spojené státy vyhrály tři mistrovství světa v řadě, mají nejpropracovanější systém výchovy hráčů na světě, takže jsme nečekali rozhodně vůbec lehké utkání," hodnotí porážku českých mladíků 0:5 s USA kouč Miroslav Přerost.

 
 
 
Ze soupeře jsme měli viditelný respekt. Cítil jsem, že hráči mají až strach. Působili zakřiknutě, zbavovali jsme se moc rychle kotoučů a musím přiznat, že i kvalita hráčů Spojených států, jak technická i fyzická byla na vyšší úrovni. My jsme pak začali dělat fauly a Američané v přesilovkách skórovali a zápas si už pohlídali.

Je ovšem nesmyslné házet na české hráče špínu. Mužstvo hrálo pod své možnosti, ale já věřím, že se výkon proti Kanadě zlepší a budeme hrát s větší bojovností. Důležité je také, abychom podali kolektivní výkon, který zatím trochu narušovali někteří hráči, kteří hráli příliš individualisticky.

My jsme na světovém šampionátu dvacítek také prohráli 0:5 s Kanadou a pak jsme porazili Ameriku. Věřím, že by se to mohlo opakovat s tím, že by si Amerika a Kanada vyměnily role.

Obě česká mužstva mají společné jednu věc, a to vynikající výkon brankáře. Langhamer chytal fantasticky a dlouho dával českému týmu šanci na úspěch. Je velká škoda, že se zranil. Naše dvacítka měla větší odvahu a působila sebevědomějí. Přál bych si, aby Češi tak hráli i proti Kanadě. Mužstvo USA přece jen působí až strojově přesně. Trochu mi připomíná hru Sovětského svazu v osmdesátých letech, krásně se na ně dívá. Projevuje se, že ti kluci trénují a hrají dennodenně dva roky spolu.

 
Partneři turnaje
Partner turnaje


Krátké zprávy
17.7.2012 - Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Nejlepší informace o Bwin.com pospolu na jednom místě.

Vstupte do světa rychle se rozrůstající rodiny společnosti Bet-at-home a zažijte radost z výher přímo z pohodlí vašeho domova.
Individuální ocenění
22.4.2012 - Direktoriát turnaje vyhlásil tato individuální ocenění hráčů:
Nejlepší brankář: Collin Olson (USA)
Nejlepší obránce: Matt Dumba (CAN)
Nejlepší útočník: Filip Forsberg (SWE)
Press centrum v Brně
17.4.2012 - V pátek 20. dubna bude press centrum v KAJOT Areně v Brně otevřeno až od 13:00.
Děti do 140 cm zdarma
13.4.2012 - Děti výšky do 140 cm mají vstup na všechna utkání MS (bez nároku na vlastní sedačku) zdarma.
Minuta ticha za Šubrta
13.4.2012 - Páteční zápas Česko – Dánsko bude předcházet minuta ticha k uctění památky Miroslava Šubrta, dlouholetého místopředsedy a čestného předsedy IIHF.
Facebook
 
 
 
Fotografie